Грантові проєкти

СОС Дитячі Містечка Україна активно бере участь у розробці і реалізації соціально значущих проектів із залученням грантового фінансування. Додаткові проєкти посилюють основну діяльність організації та спрямовані на поліпшення якості життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з вразливих родин та сімей, що постраждали від наслідків бойових дій на сході України.

Термін реалізації проєкту: 01.12.2021 – 30.04.2025

Мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесах деінституціалізації.

Проєкт реалізується у 5-и країнах: Албанія, Білорусь, Вірменія, Північна Македонія та Україна. У кожній з цих країн проєкт впроваджується національним відділенням СОС Дитячі Містечка у цій країні.

В Україні проєкт реалізується у 3-х регіонах, зокрема у 6-и громадах:

  • Київська область (Узинська і Фастівська громади);
  • Луганська (Кремінська і Шульгинська громади);
  • Запорізька (Токмацька і Оріхівська громади).

Проєкт також реалізується на 3-х рівнях: національний, обласний, на рівні громад.

Цілі проєкту: 

  1. Законодавча і політична рамка в Україні у сфері захисту дитини узгоджені з Керівними принципами ООН щодо альтернативного догляду дітей (підтримка сім’ї і альтернативних сімей в громаді на противагу інституціалізації).
  2. Діячі і політики, які приймають рішення на національному та місцевому рівнях, обізнані щодо необхідності впровадження деінституціалізації, у тому числі щодо попередження вилучення дітей з рідної сім’ї і пропагування розвитку послуг на рівні громади.
  3. Спеціалісти з громад навчені і підготовлені використовувати свої навички і знання для надання високо якісних підтримуючих послуг для вразливих груп дітей у контексті прав дитини.
  4. Вразливі діти мають доступ до інноваційних, високо якісних послуг в громаді, що попереджують інституціалізацію, а також до альтернативних сімейних форм.

Керівник проєкту: Маріанна Онуфрик 

Тендер на закупівлю послуг із створення відео

Тендер на закупівлю послуг по організації тренінгу

Тендер для пошуку підрядника, який є експертом із закупівлі соціальних послуг неурядовими організаціями

Тендер для пошуку підрядника з визначення потреб населення у соціальних послугах 

Тендер на закупівлю послуг з організації заходу

Тендер на закупівлю послуг по організації тренінгу в м.Сєвєродонецьк

Проєкт здійснюється СОС Дитячі Містечка у рамках програми “COVID-19 Solidarity Programme 2020-2022”, що запущена People In Need за фінансової підтримки Європейського Союзу. Цей проєкт допоможе організації запустити притулок для жінок з  дітьми у м. Сєвєродонецьк, щоб мати змогу реагувати на ситуації, коли мамам з дітьми терміново потрібен безпечний прихисток, а інакше дитина може потрапити до інтернату. У рамках проєкту буде здійснено дофінансування ремонту приміщення притулку, закуплені необхідні меблі, техніка, дитячі візочки, посуд, постіль, рушники та інші необхідні речі, щоб підготуватися до відкриття притулку у вересні 2021 року. Також проєкт покриватиме медичні потреби бенефіціарів притулку на рік і оренду у 2022 році кімнати для групових молодіжних і соціально-економічних активностей (за межами притулку).

Червень 2021 –  Листопад 2021 року

СОС Дитячі Містечка Україна розвиватиме залучення регулярних донорів шляхом прямого діалогу за допомогою методу ‘facetoface’ (спілкування інформаційних представників організації з людьми у публічних місцях), а також із застосуванням залучення донорів онлайн. Проєкт покликаний забезпечити комунікаційно-цифрову підтримку запуску та пілотування протягом 6 місяців організацією СОС Дитячі Містечка Україна інноваційного підходу до залучення фінансових ресурсів від регулярних індивідуальних донорів ‘face-to-face’. 

Завдання проєкту: привернути увагу цільової аудиторії та висвітлити запуск та пілотування ‘face-to-face’ онлайн та у ЗМІ, показавши цінність даного підходу для сталої довгострокової допомоги дітям; презентувати громадськості результати, досягнуті за проєктний період, формуючи довіру та позитивну репутацію організації.

Кінцева мета проєкту: впровадження фандрейзингового методу, що сприятиме залученню регулярних донорів для фінансування програм допомоги дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування та дітям у ризику втрати батьківського піклування.

з жовтня 2020 по квітень 2021 року

Проєкт реалізується Луганським відділенням СОС Дитячі Містечка Україна у партнерстві з Луганською обласною державною адміністрацією.
Очікуваний результат проєкту:
Розробка плану дій щодо подальшої трансформації дитячого закладу та розвитку додаткових послуг,  а також підвищення спроможності місцевих зацікавлених сторін для її реалізації в контексті пандемії COVID-19.
Активності проєкту:
– Підготовка обґрунтованого аналізу для подальшого планування трансформації дитячого закладу та розвитку додаткових послуг.
– Посилення потенціалу місцевих зацікавлених сторін для забезпечення політики захисту дітей в умовах пандемії COVID-19.
– Сприяння набору нових прийомних батьків у Луганській області.
У рамках проєкту експерти:
– провели комплексну оцінку Будинку дитини;
– визначили основні потреби дітей, які перебувають у закладі;
– з’ясували сімейну ситуацію дітей та оцінили ймовірність їх повернення до батьків;
– провели аналіз можливостей для перепідготовки персоналу, ресурсів, інфраструктури закладу. 

з серпня по грудень 2020 року

Проєкт спрямований на допомогу 30 родинам у складних життєвих обставинах, що проживають у Броварському районі Київської області, у т.ч. ті, до яких з початком карантинних заходів були повернуті діти з інтернатних закладів; додатково непрямий позитивний вплив проєкту поширюватиметься на інші вразливі родини району. Цільові родини мають множинні вразливості і знаходяться у більшому ризику до бідності, соціального виключення, дискримінації та маргіналізації.
Короткострокові цілі:
– Зменшений негативний вплив складних життєвих обставин на 30 вразливих родин, що отримували послуги;
– Підвищені батьківські знання та/або навички самодопомоги у більшості цільових родин;
Попереджена/знижена соціальна стигматизація родин, до яких були повернуті діти з інтернатів, в контексті поширення COVID-19;
– Налагоджена взаємодія між державними і недержавними стейкхолдерами, а також взаємопідтримка у громаді, для імплементації програм допомоги вразливим родинам з дітьми в контексті поширення COVID-19, покращене представництво інтересів вразливих сімей з дітьми при прийнятті рішень.
Довгострокові:
– Підвищена самозарадність й опірність таргетованих сімей в умовах поширення COVID-19;
–  Зроблений внесок у пом’якшення соціально-економічних наслідків пандемії у Броварському районі.

2019 – 2021 (до лютого включно)

Напрями реалізації проєкту: підготовка фахівців з ведення випадку;  налагодження міжвідомчої взаємодії між структурами/підрозділами у громаді; допомога у розробці та бюджетуванні соціальних послуг; навчання інструментам комунікації задля соціальних змін та формування попиту на соціальні послуги; документування кращих практик, розробка рекомендацій щодо інклюзивних соціальних послуг на рівні громади. Громади Луганської області, з якими співпрацює Луганське обласне відділення МБО БФ «СОС Дитяче містечко»: Біловодська, Новопсковська, Чмирівська.
Досягнуті результати:
в 3 ОТГ розроблені та затверджені протоколи міжвідомчої взаємодії;
2 ОТГ розробили на основі оцінки потреб громади та прийняли Програми розвитку соціальних послуг на період до 2022 року; укріплені послуги соціального супроводу у 3 ОТГ шляхом підвищення кваліфікації працівників з кейс-менеджменту та у 2 ОТГ введенням додаткових ставок соцпрацівників; у 1 ОТГ створена Служба у справах дітей; 2 ОТГ ввели послугу патронату; 1 ОТГ вводить і друга планує ввести послугу денного догляду за дітьми з інвалідністю.

2018 – 2021 р.

Сприяння створенню кращих перспектив зайнятості та підприємництва для вразливої молоді та розширення їх активної участі на ринку праці у Вірменії, Білорусі та Україні. Проект працює на вдосконалення підприємницьких навичок молоді. Завдяки проекту молоді люди будуть інтегровані в ринок праці – вони будуть отримувати гідні робочі місця, або почнуть створювати власні підприємства. Як наслідок, вони почнуть заробляти на життя і матимуть кращі перспективи для свого майбутнього, стануть рівними, повноправними членами своїх спільнот.

Реалізація спільно з SOS Kinderdorf International, Aflatoun International, СОС Дитячі Містечка Арменія, СОС Дитячі Містечка Білорусь
ToR_EU4Youth_project evaluation_Ukraine

2015 – 2021 (до вересня з можливістю продовження)

Проекти допомоги вразливим дітям та сім’ям у Луганській області, що постраждали у результаті військового конфлікту з акцентом на соціально-психологічну допомогу. За період з 2015 по теперішній час у наших проектах за підтримки Юнісеф отримали послуги більше 50 тисяч людей

з травня по cерпень 2020 року

Проєкт був спрямований на пом’якшення психосоціального впливу корона-кризи на вразливих дітей та їх родини, у т.ч. малозабезпечені та багатодітні родини і родини, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (ПС/ДБСТ, сім’ї опікунів та усиновлювачів) у Сєвєродонецьку та Станиці Луганській.
Активності:
індивідуальні консультації по телефону та онлайн, вебінари з обговоренням на теми, що турбують батьків, заняття з логопедом,
заняття з репетиторами, щоб недопустити значне відставання дітей від шкільної програми та втрату мотивації до навчання. Кількість людей, яких напряму було охоплено в результаті реалізації проєкту – 774, опосередкованих бенефіціарів – 868.
У результаті проєкту у 91% бенефіціарів, що отримали психологічну допомогу, покращився психо-емоційний стан; у 90% дітей, що отримали логопедичну допомогу, покращилося мовлення; у 100% дітей, що отримали послуги репетиторів, покращився рівень підготовки з цільових шкільних предметів.

2018 – 2019

Надання екстреної допомоги та захисту для найбільш вразливих категорій населенняякі постраждали від гуманітарної кризи на сході України, зокрема поблизу лінії розмежування в Станично-Луганському, Попаснянському і Новоайдарському районах.

У 2018 році надано допомогу 6510 особам, у 2019 – 2722 особам

2017 – 2019

Надання експертних та тренінгових послуг в Україні, Молдові та Румунії (навчання спеціалістів НУО, багато з яких є філіями Карітас, а також тренінги для батьків, з якими вони працюють)

2017 – 2018

Гуманітарна допомога сім’ям з дітьми вздовж контактної лінії та частково північніше від неї, у тому числі психологічне консультування, ремонти осель, підтримка необхідними речами та інше. Загальна кількість бенефіціарів – 5974

2017

Гуманітарна допомога сім’ям з дітьми до 7 років, що проживають вздовж контактної лінії, у тому числі продуктові набори, гігієнічні набори, набори для новонароджених, медикаменти та інше.

Загальна кількість бенефіціарів – 3366

2016

Сприяння зайнятості та економічній активності 20 внутрішньо переміщених жінок у Києво-Святошинському районі Київської області

2015 – 2016

Надання кваліфікованих психологічних послуг внутрішньо переміщеним дітям та сім’ям у Старобільську та Сєвєродонецьку Луганської області (більше 2000 бенефіціарів)

2015 – 2016

«Ми за мир»: Спільна виставка малюнків особливо талановитих та вразливих дітей, що проживають по обидва боки від лінії зіткнення в Луганській та Донецькій областях (адвокація). Виставка була презентована у Києві, Сєвєродонецьку, Краматорську та, за межами проекту, у Маріуполі.

У 2019 була її ре-експозиція у Києві, після чого малюнки повернулися у Маріуполь, де знаходяться стаціонарно

2015, 2012017

Короткотермінові проекти з організації літніх таборів для дітей з постраждалого від конфлікту регіону, а також дітей з прийомних сімей/ДБСТ. Загальна кількість оздоровлених дітей – 486

Зв’язатися з нами

office@oldsite.sos-ukraine.org