25 січня в Українському кризовому медіа – центрі презентували міжнародний проєкт для збереження дітей у родинах “Право на сім’ю”

25 січня в Українському кризовому медіа – центрі презентували міжнародний проєкт для збереження дітей у родинах “Право на сім’ю”

Як ми вже розповідали, СОС Дитячі Містечка Україна розпочали унікальний проєкт порятунку дітей від соціального сирітства,  що охопить одразу 5 країн: Албанію, Білорусь, Вірменію, Північну Македонію та Україну. 

Особливий фокус –  на дітях та молоді, які вже втратили батьківське піклування або опинилися за крок до інтернату через складні життєві обставини, інвалідність, порушення розвитку.

Повний ефір презентації проєкту дивіться за посиланням 

“В Україні зараз 3 відсотка всіх дітей зростають у складних життєвих обставинах і це дуже багато,” – зазначив під час  презентації Сергій Лукашов – директор СОС Дитячі Містечка Україна. “За 9 місяців 2021 року – через надзвичайну небезпеку – із родин було вилучено 1214 дітей – це чимало. Уявіть, що осиротіло ціле село. Це суспільна, державна біда. Ми маємо оточити ці сім’ї допомогою.”

Ініціативу “Право на сім’ю” в Україні ми будемо реалізувати у 3-х областях – Київській, Луганській та  Запорізькій. Що ці регіони потребують особливої уваги – підкреслила під час презентації і міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

“Там відбувається збільшення кількості дітей, які перебувають в комунальних закладах сфери соцзахисту.  Я впевнена, що завдяки партнерству, яке  консолідується навколо цього проєкту, ми всі разом з вами зможемо напрацювати дієві зміни до законодавства, – відзначила Лазебна 

Проєкт  “Право на сім’ю” СОС Дитячі містечка Україна реалізовуватиме за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). 

Тож до його презентації приєдналися й наші німецькі партнери. Зокрема, другий секретар, віце-консул Посольства Німеччини в Україні Лукас Клеменс Бьом. Він відзначив –  розчарований тим, що реформа інтернатних закладів збавила оберти у 2021-ому році. Тож розраховує на позитивні зміни нині.

“Дуже добре, що нині український уряд демонструє готовність вирішувати цю проблему з інтернатним розміщенням дітей. Це проблема не соціальної політики,  а прав людини. І сподіваюся, що спільний проєкт дозволить цю проблему вирішити”

Над проєктом “Право на сім’ю” ми будемо працювати три з половиною роки – до середини 2025-го.