Проекти надзвичайного реагування

Проекти надзвичайного реагування спрямовані на допомогу родинам постраждалим від військових дій на Сході України

З початку бойвих дій на Сході України у 2014 році:

  • Збройний конфлікт зачепив 6 мільйонів жителів Луганської та Донецької областей.
  • Щонайменше 14 000 осіб (з них 252 дітей) загинули.
  • Поранено 24 778 людей. 
  • Близько 1,5 мільйона громадян стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО), 200 000 з яких – діти.
  • Біля 100000 дітей проживають уздовж лінії розмежування і стикаються з усіма ризиками, пов’язаними з конфліктом, включаючи зубожіння, погіршення стану здоров’я, обстріли та міни.

Що означає надзвичайне реагування СОС Дитячі Містечка?

Ми одними з перших почали надавати допомогу найбільш вразливим категоріям постраждалих  у 2014 році – внутрішньо переміщеним дітям та їхнім родинам, які переселились у Київську область чи Старобільський район Луганської області. У 2017 році до проєкту додалися сім’ї з м. Сєвєродонецьк та Станично-Луганського району, де відкрилися офіси організації, розпочато активну роботу вздовж лінії розмежування.  

Сім’ї, які там проживають, є більш вразливими і для запобігання потраплянню дітей з сімей у кризі в інтернатні заклади організація надає послуги соціального супроводу родинам: допомогу соціального педагога, логопеда, психолога, матеріальну підтримку у відповідності із планом допомоги, розробленим нашим соціальним працівником індивідуально до потреб кожної родини.

Багато сімей на території збройного конфлікту мають серйозні психологічні проблеми, серед яких: високий рівень стресу, тривоги, посттравматичний стресовий розлад. У 2019 році створена психосоціальна мобільна служба, яка надає послуги вздовж лінії розмежування. За 6 місяців 2020 року допомогою охоплено біля 600 дорослих та дітей.

Наразі проєкт надзвичайного реагування надає соціальний супровід 354 дітям із 157 сімей з Луганської області, психологи та коррекційні педагоги мобільної бригади забезпечують понад 300 безкоштовних консультацій на місяць сім’ям із Станично-Луганського, Попаснянського та Новоайдарського районів.

Для покриття потреб сімей у реагуванні на надзвичайні ситуації залучаються механізми грантового фінансування. Основними донорами, які надавали підтримку, є Ініціатива «Папа для України» (2017-2018), Нідерландський Альянс Допомоги (2018-2019), ЮНІСЕФ (з 2015 року). 

Загальна кількість отримувачів послуг та матеріальної підтримки програм надзвичайного реагування у Луганській області протягом 2015-2020 років – понад 84 000 осіб.

Зв’язатися з нами

Анна Калита
Радник з проектів надзвичайного реагування
Hanna.Kalyta@oldsite.sos-ukraine.org